Teatr zawsze przyciąga swoją magią. W przedszkolu dzieci uczestniczą w przedstawieniach teatrów objazdowych, ale wyjście na spektakl to wyjątkowe wydarzenie. Autokarami wybraliśmy się do teatru Lalki i Aktora w Opolu, gdzie dzieci obejrzały spektakl pt: „Mała draka o zwierzakach”. Dzięki kontaktom ze sztuką teatralną dzieci rozwijają myślenie, wyobraźnię, poznają skutki zachowań bohaterów. Teatr rozwija dzieci intelektualnie, wzbogacając ich świat nowymi treściami. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach uśmiech. Na koniec nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Po powrocie do przedszkola dzieci opowiadały o swoich wrażeniach i spostrzeżeniach związanych ze spektaklem. Ale teatr to nie tylko przestawienie, to również odpowiedni sposób zachowania się.

Po spektaklu dzieci miały możliwość obejrzenia wystawy lalek i kukiełek, które były bohaterami w różnych przedstawieniach wystawianych w teatrze. Już w najmłodszym wieku należy przekazywać dzieciom zasady pobytu w teatrze i zachęcać je do odwiedzin z rodzicami. Na pewno znowu tu przyjedziemy.